Sigmatek Recordings Reader
Sobota, 27. Listopad 2010 | Autor:  | 42 153x
Sdílej na facebooku

Program Sigmatek Recordings Reader slouží pro majitele set-top-boxu např. Sencor SDB 3007t nebo Sigmatek DVBH-2000 (tuším) :c) k načtení seznamu nahraných pořadů z interního disku připojeného do PC.

Aktuální verze: 1.0.0.8
Download: Sigmatek Recordings Reader

Pro zkopírování nahraných pořadů do PC musíte vyjmout disk ze zařízení a připojit ho k PC. Ten Vám ale disk nezpřístupní neboť disk obsahuje jiný formát než má klasické PC. K tomu aby jste se na disk dostaly potřebujete prográmek „Sigmatek Disk“ (zde je návod k programu Sigmatek Disk) pomocí nehož si obsah disku zpřístupníte. Program mě osobně fungoval pouze pod Win XP.

Když už se k datům dostanete tak ale zjistíte že adresáře se jmenují např. „000000a7“ nebo „00000248“ a všechny shodně obsahují soubor „d.ts“. Jak teď ale poznat ve kterém adresáři máte uložený konkrétní film který si např. chcete zkopírovat? Odpověď je jednoduchá na disku najdete soubor „recordings1“ který obsahuje seznam nahrávek s detaily jako je název pořadu, stanice, jméno adresáře, datum a čas nahrání a délku pořadu. Pokud si ale soubor otevřete v klasickém např. poznámkovém bloku tak data nebudou úplně pohodlně čitelná :c(

A tady přichází na řadu můj prográmek „Sigmatek Recordings Reader“ který se nemusí instalovat a pro spuštění je třeba mít nainstalovaný Microsoft .NET Framework 3.5
A co program dokáže? Otevřete v něm soubor „recordings1“ a v tabulce se Vám přehledně načte seznam nahrávek s výše zmíněnými detaily.

Program je teprve v plenkách a budu rád když mi pomůžete s jeho vývojem a to tak že mi pošlete emailem Váš soubor „recordings1“. Emailovou adresu najdete přímo v programu pod tlačítkem „O programu“. Tímto Vám moc děkuji za podporu.

V případě problému s programem mě můžete kontaktovat pomocí komentářů pod tímto článkem. Děkuji moc

Rubrika: Visual Basic

5 komentářů

 1. 1
  Mitch 

  Novinky ve verzi 1.0.0.6: Některým lidem se špatně zobrazoval obsah souboru recordings1. Provedena drobná úprava která by měla pomoct v snad dobrém načtení.

 2. 2
  Vlasta 

  Dobrý den,mám dotaz,právě jsme zkoušeli z tohoto setoboxu/respektive disku) dostat data do počítače,ale bohužel nemáme nikdo XP a disk se nám ani neukázal ikdyž jsme si váš prográmek stáhli.Chtěla jsem se zeptat,jestli nemáte nějakou novou verzi která by šla stáhnout i programem novějších Windows. Nebo nějaké nové poznatky,jak dostat data z disku do počítače?Děkuji moc za případnou odpověd

 3. 3
  Mitch 

  Zdravím,
  program sigmatek disk reader není můj a bohužel nevím zda-li existuje v novější verzi pro novější Windows, já kvůli tomu mám starší stroj na kterém mám Win XP anebo by to možná mohlo fungovat ve Windows 7 za pomocí XP módu, ale to jen tak tipuji. V tom vám neporadím.

 4. 4
  Mitch 

  Novinky ve verzi 1.0.0.8: Díky zaslání zdrojového souboru opravena drobná chyba. Děkuji

 5. 5
  pkc 

  http://pkc.blog.cz/1009/sigmatek-dvbh-2000-reseni-cteni-hdd-ve-windows-7-64bit

Přidat komentář » Přihlásit

*